أخبار عاجلة

açıklama

Warning: Undefined array key "tie_hide_meta" in /customers/d/7/f/afkarhura.com/httpd.www/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3 Warning: Trying to access array offset on value of type null in /customers/d/7/f/afkarhura.com/httpd.www/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

​​​​​AÇIKLAMA

Deprem bölgelerine Türkmenlerin yapacağı yardımların organizasyonu ve tüm Türkmenlerin adına tek kanaldan yapılabilmesi için bir toplantı yapılması amacıyla 15.02.2023 tarihinde ITC Türkiye Temsilciliği başta olmak üzere STK temsilcileri ve İstanbul’da yerleşik söz konusu bölgede de faaliyette bulunan Türkmen iş adamları, 18.02.2023 tarihinde Barcelo Otelinde yapılacak toplantıya davet edilmişlerdir.
Söz konusu toplantıda yapılan görüşmelerde yapılacak bağışlarla Türkmenler adına konteyner temin edilmesi planlanmış ve 100 adet konteyner hedeflenmiştir. Toplantı sırasında katılımcılar tarafından 10 adet konteyner sağlanmıştır. Bugün itibariyle de adedin 20’ye yükseldiği bildirilmiştir.
Diğer taraftan toplantıda bir kriz masasının kurulması uygun görülerek, katılımcılar adına her türlü çalışmanın yapılabilmesi için iki kişiye yetki verilmesine dair karar, oy birliği ile kabul edilmiştir.
Öte yandan ITC Türkiye Temsilciliği’nin yardım kampanyası adı altında 21.02.2023 tarihinde yapılacak toplantıdan ancak bizim 18.02.2023 tarihinde haberdar olduğumuzu belirtmek isterim. ITC’nın 21.02.2023 tarihinde yapacağı toplantıdan 15.02 veya 16.02.2023 tarihinde ITC yetkilileri tarafından bilgilendirme yapılsaydı söz konusu 18.02.2023 tarihli toplantımız iptal edilirdi.
Gün birlik ve tek yürek olma günüdür. Zaten ITC birçok yönden sıkıntılar içerisindedir.
1995 yılında kuruculardan biri olduğum ITC Türkmen siyasi mücadelesinin vaz geçilmez ve yaşamsal bir kuruluşudur.
Bu vesile ile bu felaket sebebiyle hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet ve yaralıları da acil şifalar dilerim.

Dr. Cüneyt Mengü
20.02.2023

Warning: Undefined array key "tie_hide_author" in /customers/d/7/f/afkarhura.com/httpd.www/wp-content/themes/sahifa/single.php on line 92 Warning: Trying to access array offset on value of type null in /customers/d/7/f/afkarhura.com/httpd.www/wp-content/themes/sahifa/single.php on line 92
%d مدونون معجبون بهذه: